Caldera de Bandama – Golf

pro milovníky golfu a klidu

Jste-li příznivci tohoto nevšedního sportu a chtěli byste strávit svou dovolenou aktivním odpočinkem při hraní golfu, vyražte s námi do Caldera de Bandama. Kráter vyhaslého vulkánu je posazen do výšky 574m nad mořem a svým průměrem 1000m a hloubkou 200m je jedním z největších na ostrově. Při hraní golfu zde máte úžasné výhledy na hlavní město Las Palmas a na velkou část severovýchodního pobřeží ostrova, stejně jako na hornatou centrální část.

Golfové hřiště i hotel leží na okraji vulkánu, a impozantní výhled do hlubokého kráteru Caldera de Bandama Vás vyzývá k jeho návštěvě. Pokud byste se nechali zlákat, pak vězte, že pěší stezka na dno kráteru, stejně jako pěšina, po které můžete kráter kolem dokola obejít, jsou pouze 2 z dalších mnoha možností pěších výletů do okolí.

Hotel i hřiště leží na okraji malé osady Bandama, další civilizace, vesnice Monte Lentiscal, se základním vybavením, je vzdálena asi 2 km a město Santa Brígida pak asi 7 km.


Golfový klub

Místní golfový klub, který leží pouze pár metrů od hotelu Bandama Golf Hotel , je shodou okolností nejstarším golfovým klubem ve Španělsku. Nezaložili ho Španělé, nýbrž britští expatrioti už v roce 1891. Počátek činnosti klubu sice neprobíhal zde u Caldera de Bandama, ale v nedalekém Lomo de Polvo. Na současné místo se klub přemístil až v padesátých letech. Celý areál je velice citlivě zasazen do místní krajiny, hřiště je v anglickém stylu a pečlivě udržované. Disponibilitu hřiště je vhodné s námi konzultovat již při realizaci Vaší rezervace. Pro naše klienty v hotelu Bandama Golf Hotel můžeme pro hraní golfu zajistit velmi výrazné slevy.

Golfové hřiště

18 jamek, par 71, HCP: 26/34
Délka: 5 915m
Cena: 18 jamek 85-95 €, 9 jamek 45-50 €
Cena pro hotelové hosty: 18 jamek: 69 €
Vybavení: driving range, putting green, půjčovna vozíků, půjčovna holí, šatny, klubovna, golf shop, golfová akademie, miniklub, restaurace, kavárna

Nečleni klubu mohou hrát pouze v dopoledních hodinách

Santa Brígida

Pokud by Vám při dovolené na kráteru Caldera de Bandama chyběla společnost, můžete se (i pěšky), vypravit do 2 kilometry vzdálené vinařské vesnice Monte Lentiscal nebo do 7 kilometrů vzdáleného městečka Santa Brígida. Zde se můžete procházet malebnými uličkami jeho historického centra, nebo okusit tradiční kuchyňi v některé z místních restaurací.

Celá tato oblast je bohatá na vodní prameny a zároveň jsou zde četnější srážky než na jihu ostrova. Díky vodě a vulkanickému podloží je místní půda velice produktivní, a proto ji jako jedno z prvních osídlených míst obsadili již první kolonizátoři.

Víno z místní oblasti opěvoval i slavný spisovatel William Shakespeare a možná i to je důvodem, proč se zde již v minulosti usadilo spoustu anglických rodin. Mohlo to být i proto, že místní klima a bujná zelená vegetace jim připomínala vzdálený domov. Pokud budete oblastí procházet v současnosti, určitě si všimnete, že ve vilkách anglického stylu jich mnoho z nich žije až dodnes.

Botanická zahrada Jardín Canario

Botanická zahrada vzdálená asi 5 km od kráteru Caldera de Bandama je jedním z míst, které musíte určitě navštívit, pokud někdy zavítáte na Gran Canaria. Je situovaná v místě Tafira Alta a otevřená během celého roku. V současnosti se věnuje hlavně shromažďování, kultivaci, studiu a konzervaci jedinečné kanárské flory. Na kanárských ostrovech roste okolo 2000 rostlinných druhů, z nichž 500 je endemických, nenachází se tedy nikde jinde ve světě.