Golfová dovolená na Gran Canaria

Golfová dovolená na Gran Canaria? Gran Canaria by se hrdě mohlo nazývat “Rájem Golfistů”. Pokud byste přijeli na týdenní dovolenou, mohli byste hrát golf každý den na jiném hřišti, a stejně byste se sem museli vrátit, abyste vyzkoušeli všechna z nich. Můžete si vybrat z celkem 8 klubů různé obtížnosti, terénu a výhledů, většina z nich umístěných v krásném a klidném prostředí a s úžasnými výhledy na oceán a/nebo hory. Cesta od prvního k poslednímu z nich nikdy netrvá více než 1 hodinu. Pokračujte ve čtení, abyste si sami vybrali ten pravý klub právě pro Vás.

 

REAL CLUB DE GOLF DE LAS PALMAS – nejstarší golfový klub ve Španělsku. Nezaložili ho Španělé, nýbrž britští expatrioti už v roce 1891. Počátek činnosti klubu sice neprobíhal zde u Caldera de Bandama, ale v nedalekém Lomo de Polvo. Na současné místo se klub přemístil až v padesátých letech. Celý areál je velice citlivě zasazen do místní krajiny, hřiště je v anglickém stylu a pečlivě udržované. Disponibilitu hřiště je vhodné s námi konzultovat již při realizaci Vaší rezervace. Pro naše klienty v hotelu Bandama Golf Hotel můžeme pro hraní golfu zajistit velmi výrazné slevy.

Charakteristika hřiště: 18 jamek, par 71, HCP: 26/34, délka: 5 915m. Cena: 18 jamek 85-95 €, 9 jamek 45-50 €.

Vybavení: driving range, putting green, půjčovna vozíků, půjčovna holí, šatny, klubovna, golf shop, golfová akademie, miniklub, restaurace, kavárna.

Nečleni klubu mohou hrát pouze v dopoledních hodinách.


EL CORTIJO CLUB DE CAMPO – hřiště navržené designéry Blake Stirling and Marco Martín, postavené na mírných svazích původního starého ranče. Jedinečnosti hřišti dodávají starobylé palmy (až 600 let staré) a celkem 6 vodních ploch. Díky citlivému začlenění do okolní přírody se klub pyšní certifikátem ISO 14001 TUV.

Během týdne je hřiště přístupné i pro návštěvníky (předchozí rezervace nutná). O víkendech zde mohou hrát pouze členové klubu.

Charakteristika hřiště: 18 jamek, PAR 72, délka: 6308m (bílá), 5833 (žlutá), 4635 (červená).

Maximum HCP – ženy: 36, muži: 34.

Vybavení hřiště: putting green, driving range, golfové lekce, golf shop, golfové vozíky, golfová auta, klubovna, parkoviště, restaurace, šatny, sprchy, sauna, masáže, posilovna, bazén.


MASPALOMAS GOLF – jedinečnost tohoto klubu spočívá v tom, že je doslova obklopený rozsáhlými písečnými dunami Maspalomas.

Hřiště navržené designérem Mackenzie Rossem bylo postavené na rozsáhlé planině.

Místo je plné palem a máte odtud krásný výhled na oceán na obzoru.

Charakteristika hřiště: 18 jamek, PAR 73, délka: 6398-bílá, 6047-žlutá, 5265-červená. Cena: 70€ léto.

Vybavení hřiště: driving range, putting green, restaurace, golf shop, parkoviště, golfové lekce, golfová vozítka a GPS auta.

Maximum hcp: pro ženy – 36, pro muže – 34.


LOPESAN MELONERAS GOLF – jediné golfové hřiště na Gran Canaria, které nabízí několik jamek přímo na pobřeží, navrhl Ron Kirby. S krásnými výhledy na oceán, spoustou palem a jezirek. ¨

Čtyři odpaliště každé jamky umožňují, aby spolu hráli hráči různých úrovní.

Charakteristika hřiště: 18 jamek, PAR 71, délka muži 5653m/4982m, ženy 4589m/4066m. Handikap certifikát vyžadován. Cena: 30. Cena 115€ zima, 59€ léto.

Vybavení hřiště: driving range (40 tees), putting green, pitching green, chipping green, cvičný bunker, snack bar, golf shop, šatny, soukromé parkoviště, golfová škola, pronájem gofových hůlek a vozíků, pronájem golfových aut s GPS.

Návštěvníci mohou hrát každý den.


SALOBRE GOLF CLUB – klub se skládá ze dvou hřišť, severního a jižního, z nichž každé má 18 jamek a jako jediný klub na Gran Canaria tak nabízí celkem 36 jamek. Zóna je obklopena vulkanickými skálami a kaňony s výhledy do hor a na oceán a zelená barva hřiště a zahrad zde kontrastuje s okolní pouštní krajinou.

Severní hřiště: PAR 72, 18 jamek, délka 4736 ženy, 5051/5524 muži, pouštní ráz, zvlněný terén, nutno zdolávat svahy, některé dlouhé a příkré. Cena cca 86€ zima/54€ léto.

Jižní hřiště: PAR 71, 18 jamek, délka 5016 ženy, 5565/6412 muži, terén lemován stromy, zvlněný terén, nutno zdolávat několik svahů. Cena cca 99€ zima/60€ léto.

Možno hrát jak všední dny, tak o víkendech. Nutná předchozí rezervace. Handicap vyžadován. Možnost pronájmu golfových aut (u severního hřiště doporučováno).


ANFI TAURO GOLF – dvě hřiště navržená světoznámě proslulými návrháři von Hagge, Smelek a Baril. Hřiště Arizonského stylu, kde svěží zelená barva a propracované vodní plochy kontrastují s okolní pouštní krajinou. Je odtud krásný výhled na horskou scenérii a oceán.

Původní hřiště s pouze 9 jamkami (PAR 3, délka 986m muži/758m ženy) bylo spíše cvičného charakteru. Cena cca 25-35€.

Později bylo hřiště doplněno novým s 18 jamkami a střední až vysokou náročností. Vyznačuje se zvlněným terénem a vodními hazardy, PAR 72, délka 5807/6987 muži, 4498/4988/5410 ženy. Cena cca 100€ zima/60€ léto

Vybavení klubu: driving range (30 tees), putting green, pitching green, chipping green, cvičný bunker, 3-jamkové hřiště, klubovna, šatny, bar, snack bar, pronájem golfových vozítek.


LAS PALMERAS GOLF – toto golfové hřiště Pitch & Putt má 18 jamek PAR 3, délka 1237 metrů. Bylo navrženo designéry Stirlingem a Martínem a má krásný výhled na oceán a pláž Las Canteras.

Jamky jsou 50 až 110 metrů dlouhé, rozmanité, zábavné a náročné.

Prvních 9 je “snadných” se snadno dosažitelnými jamkami, u kterých Vás čekají složité greeny s hlubokými bunkry, které zkomplikují dosažení dobrých výsledků.

Od 10 do 18 jamky Vás čekají obávaná jezírka, u kterých musíte vyvinout značné úsilí, aby Váš míček neskončil ve vodě, jako například jamky 14, 15 a 16 o kterých se živě diskutuje každý den v klubové kavárně.

Cena za 9 jamek: 10 eur, 18 jamek: 15 eur.