San Agustín – klidné letovisko na jihu Gran Canaria

pro milovníky pláže a slunce

Abychom vyhověli i těm, kteří by chtěli strávit dovolenou především relaxem na pláži, koupáním a opalováním, zařadili jsme do naší nabídky i jižní letovisko San Agustín. Jeho dvě cca 700 metrové pláže Las Burras a San Agustín mají jemný žlutý písek a nejsou až tak rušné jako ostatní pláže turistického jihu ostrova. Proto se staly oblíbenými i mezi místním obyvatelstvem.

Zasteskne-li se Vám po dalších plážích nebo rušném nočním životě, můžete pěšky vyrazit po 3kilometrové pobřežní promenádě (nebo častým autobusovým spojem) do sousedního nejrušnějšího letoviska ostrova – Playa del Inglés s přibližně 6km dlouhou pláží a písečnými dunami, množstvím nákupních a zábavních center a nepřebernými možnostmi noční zábavy.

Letovisko San Agustín nabízí spoustu taveren a restaurací, kaváren, supermarketů, obchodů se suvenýry, turistické a zdravotnické centrum. Pláž je vybavena lehátky se slunečníky a půjčovnou šlapadel. Častými autobusovými spoji je možné se snadno dostat do okolních letovisek, nebo na výlet do hlavního města.

Ubytujte se s námi v luxusním plážovém hotelu Dunas Don Gregory , nebo v jednodušších apartmánech Flipper na skále s krásným výhledem.

Písečné duny mezi Maspalomas a Playa del Inglés
Jednou z dominant ostrova, které si všimnete už při přistávání letadla, jsou rozsáhlé písečné duny zabírající celý jižní cíp ostrova. Přestože celý jejich pobřežní okraj o délce téměř 6 km tvoří nejoblibenější pláž ostrova, jejich vnitřní část je chráněna v podobě národního parku, jehož ojedinělá fauna vytváří útočiště pro různé druhy plazů a ptáků. Můžete zde hledat soukromí pro lenošení na slunci, anebo podniknout menší dobrodružstvi a projet je s karavanou na velbloudu. Letovisko San Agustín je od počátku dun vzdáleno pouze cca 2 km.