Všeobecné podmínky

Abychom předešli jakýmkoli nedorozuměním spojeným s našimi službami, doporučujeme Vám prostudovat si pečlivě naše všeobecné podmínky. Jejich znění můžeme průběžně pozměňovat v závislosti na nově získaných zkušenostech, ale zavazujeme se vždy plnit takové všeobecné podmínky, které byly zveřejněné v den Vámi uskutečněné rezervace.

EXKURZE

Exkurzemi se rozumí jednodenní výlety a pěší výlety organizované přímo námi. Všechny exkurze jsou průvodcovány zkušeným licencovaným průvodcem. Exkurze pořádáme v malých skupinách do 20 osob nebo do 15 osob v případě pěší túry Údolím Azuaje. Výjimkou jsou Rally exkurze, kterých se může účastnit až 55 osob. Detailní popis jednotlivých exkurzí je uveden v sekci “Exkurze”, ale je třeba brát v úvahu, že existují skutečnosti, které mohou pozměnit průběh exkurze a které nemůžeme ovlivnit.

Všichni účastníci exkurzí a pěších túr jsou mají v ceně exkurze zahrnuto úrazové pojištění. Z tohoto důvodu požadujeme při rezervaci jména všech účastníků a číslo pasu alespoň jedné osoby z každé rezervace – požadavky pojišťovací společnosti.

Pokud je nám předem známa velmi nepříznivá předpověď na den exkurze, vyhrazujeme si právo exkurzi zrušit s plným navrácením peněz, nebo pozměnit datum jejího konání. Zároveň nejsme zodpovědní za počasí v den exkurze. Z tohoto důvodu doporučujeme vzít si sebou i teplejší oblečení a pláštěnku/deštník. I pokud je na pobřeží teplé počasí, je možné (a pravděpodobné), že v horách bude chladněji.

V případě, že by v den, kdy se koná pěší túra Údolím Azuaje pršelo v severní části ostrova, bude výlet změněn na jinou pěší túru v jižní části ostrova, pravděpodobně na pěší túru San Bartolomé – Fataga.

Zároveň nejsme zodpovědní za zpoždění způsobená dopravními zácpami, nepřízní počasí, uzavírkami silnic, nebo pozdním příchodem klientů. Požadujeme, aby na nás klienti na místech vyzvednutí čekali 5 minut před oznámeným časem, ale zároveň žádáme, aby na nás počkali alespoň 15 minut po tomto oznámeném čase v případě, že bychom měli nějaké nepředvídané zpoždění. Na místech vyzvednutí čekáme na opozdilce maximálně 5 minut. Pokud se v průběhu exkurze nedostavíte na místo smluveného srazu,vyhrazujeme si právo z tohoto místa odjet po 10 minutách čekání a Vy se pak musíte na vlastní náklady dostat zpět do Las Palmas nebo následovat skupinu bez jakékoliv finanční náhrady.

Vždy doporučujeme, abyste se na exkurzi vypravili v dobré obuvi, jelikož i do našich klasických exkurzí zařazujeme dobrovolnou krátkou procházku přírodou. Na pěší výlety s překonáváním výrazného výškového rozdílu doporučujeme nordic walking hůlky (nepovinné) a dostatečné množství vody (povinné) a svačinu, kterou považujete za dostatečnou na předpokládaný čas tůry.

Pěší výlety jsou vždy tak rychlé jako jejich nejpomalejší člen. Doprava na exkurzích je provozována oficiálním transportistou a může být uskutečněna soukromým autobusem/minimusem/mikrobusem. V případě malého počtu klientů je možné některé výlety uskutečnit i hromadnou dopravou. Na každou exkurzi je dán určitý minimální počet klientů, ale jelikož organizace každé exkurze je jiná, a vždy se maximálně snažíme, aby se exkurze uskutečnila, není možné zveřejnit minimální počet účastníků předem. Pokud bychom exkurzi díky malému zájmu nakonec uskutečnit nemohli, budete o tom informováni nejpozději do 18:00 předchozího dne.

Uzávěrka rezervací: Exkurzi si můžete rezervovat již z České Republiky před Vaším příjezdem, nebo i po Vašem příjezdu na Gran Canaria. Uzavírka rezervací je do 15:00 hodin předchozího dne.

Platba: V okamžiku rezervace požadujeme uhradit 20% z celkové částky exkurze. Zbytek je pak zaplacen na začátku výletu.

Způsoby rezervace:

  • přímo na našem emailu: info@ExcursionsGranCanaria.com
  • vyplněním rezervačního formuláře příslušné exkurze
  • v jakémkoli turistickém informačním centru v Las Palmas de Gran Canaria (Park Santa Catalina, Promenáda Las Canteras, Park San Telmo, náměstí Santa Ana nebo v přístavu naproti obchodnímu centru El Muelle)
  • na turistickém rezervačním portálu www.viator.com nebo  www.despegar.com

 

REZERVACE UBYTOVÁNÍ:

Všechna ubytování z naší nabídky jsme osobně navštívili a sami vyhotovili zveřejněný popis ubytování. Tato ubytování pravidelně navštěvujeme a snažíme se, aby informace byly co nejpřesnější a nejaktuálnější. Z pochopitelných důvodů ale nemůžeme být zodpovědní za změny, které se v ubytování rozhodnou provést jejich majitelé. V případě, že se dozvíme o jakýchkoli změnách, co nejdříve bychom Vás o nich informovali. Popis každého ubytování je uveden na podstránce věnované danému ubytování. Kuchyňské náčiní studií a apartmánů zahrnuje základní kuchyňské potřeby, které nemusí být dostatečné pro přípravu důmyslných a komplikovaných pokrmů.

Naší misí je nabízet ubytování na klidných místech (Tejeda, Valle de Agaete, Puerto de las Nieves, Moya, Firgas, Caldera de Bandama) nebo v klidných částech rušnějších míst (viz naše nabídka v Las Palmas, San Agustín a Playa del Inglés), mimo rušné ulice a silnice. Vybíráme tato místa tak se záměrem, abyste si zde co nejlépe v klidu odpočinuli. I přesto bohužel nemůžeme být zodpovědní za ruch způsobený silniční dopravou, pouličním životem, příležitostnými místními slavnostmi a událostmi nebo konstrukčními pracemi na jakémkoliv místě. Pokud bychom se o jakýchkoliv takovýchto relevantních událostech dozvěděli, pokusili bychom se Vás o nich co nejdříve informovat.

Uvedené kategorie ubytování nejsou vždy oficiální, ale snažíme se vždy přiřadit tolik hvězdiček, kolik si myslíme, že je podle naší zkušenosti zasloužených.

Podle pozinárodních úmluv mají majitelé ubytování právo Vás ubytovat až po 14:00 v den příjezdu a odhlásit Vás do 12:00 v den odjezdu. I tak se snažíme, obzvláště u ubytování tipu studia a apartmány, abyste byli ubytováni a upouštěli ubytování příhodněji podle Vašeho času letu. Tato pozornost ale vždy závisí na obsazenosti ubytování a není možné ji jakkoliv závazně nárokovat.

Převážně spolupracujeme s ubytovateli s malou kapacitou ubytovacích jednotek, kde je překnihování ubytování téměř vyloučené. Nezodpovídáme za jakékoliv finanční nároky v případě nepravděpodobného překnihování ubytování nebo v případě technických problémů, ale budeme se snažit všemi silami takovéto případné nepříjemnosti vyřešit a nabídnout Vám jiné ubytování ve stejné zóně za podobnou cenu.

Platební podmínky při rezervaci ubytování:

Každé ubytování má rozdílnou rezervační, platební a stornovací politiku, podmínky navíc mohou záležet také na aktuální obsazenosti, včasnosti rezervace a dalších podmínkách ubytovatelů. Z tohoto důvodu Vás budeme o těchto podmínkách informovat individuálně až poté, kdy si dané ubytování vyberete. Vždy to ale bude před tím, než se závazně rozhodnete, popř. zaplatíte.

Ceny ubytování se mohou průběžně měnit a jsou vždy potvrzeny v den Vaší rezervace. Jednou potvrzené ceny jsou pak pro nás závazné.

Prodloužení/zkrácení/změna datumu Vaší rezervace:

Jakmile je Vaše rezervace provedena, je vždy možné pokusit se Váš pobyt prodloužit. V případě, že je dané ubytování volné, je možné zůstat po celou dobu ve stejném ubytování/pokoji/studiu/apartmánu. Pokud je dané ubytování plně obsazené, pokusíme se vyhledat podobné ubytování ve stejné zóně pro dny Vašeho prodloužení. Jakmile jste jednou zaplatili za Vaši rezervaci, její zkrácení a jakékoliv navrácení peněz závistí na laskavosti a platebních podmínkách ubytovatelů. Změna datumu Vašeho příjezdu je možná pouze v případě, že je dané ubytování volné na jiný požadovaný termín a také závisí na laskavosti a platebních podmínkách ubytovatelů.

LETENKY

Bohužel nejsme zodpovědní za jakékoliv nepříjemnosti spojené s Vaším letem, jako je změna odletových časů, zpoždění nebo zrušení letů. Letecké spojení je completně kompetencí aerolinek. Uskutečněním rezervace souhlasíte s tím, že vstupujeme ve smluvní vztah přímo mezi Vámi a aerolinkou. Také byste měli vědět, že kapitán letadla má v průběhu letu neomezenou pravomoc a v případě, že nesplňujete podmínky letecké společnosti, může Vám být odmítnuto nastoupení do letadla (např. v případě, že nejste způsobilí letu ze zdravotních důvodů, opilosti, nezdvořilosti, Vaše přítomnost by mohla obtěžovat ostatní cestující, nebo by Vaše přítomnost mohla ohrozit bezpečnost letu či ostatních cestujících atd.). V případě, že Vám letecká společnost odmítne nastoupení do letadla z jakéhokoliv důvodu, nemáme vůči Vám ani ostatním členům Vaší skupiny žádnou jinou odpovědnost. Zároveň nejsme zodpovědní za vrácení peněz za letenky nebo za další Vámi předplacené služby na Gran Canaria v případě, že Vám byl odepřen nástup do letadla, nebo jste let zmeškali. Nicméně v každém případě je dobré nás kontaktovat, abychom se mohli pokusit Vám pomoci danou situaci nějak vyřešit.

Naše možnosti rezervace letů:

1) Přímé letenky Praha-Gran Canaria-Praha mají stálou sazbu 10 900,- Kč včetně všech poplatků a pravděpodobně nenaleznete levnější možnost přímého leteckého spojení z České Republiky. Lety se uskutečňují každou sobotu a jsme smluvními prodejci těchto letenek. Pro koupi se obracejte přímo na nás.

2) Levnější letenky s jedním přestupem pro Vás můžeme vyhledat za poplatek 10€ (splatný bezhotovostně na náš účet předem). Po obdržení nabídek je nutné co nejrychleji jednat, protože jejich cena se může kdykoliv změnit. Letenky si můžete rezervovat sami nebo pro Vás můžeme rezervaci provést. V takovém případě si účtujeme 10 €/osoba a budeme potřebovat buď detaily Vaší platební karty anebo celou částku letenek na našem účtu před uskutečněním rezervace. Takovouto rezervací letenek vstupujete v přímý smluvní vztah přímo mezi Vámi a leteckou společností. V žádném případě neručíme za jakékoliv změny letů aerolinkami u provedených rezervací a není možné nárokovat žádné finanční náhrady v případě zmeškání navazujících letů.

3) Můžete využít automatického vyhledávače na naší podstránce “Levné letenky”, kdy automaticky okamžitě vstupujete ve smluvní vztah mezi Vámi a provozovatelem vyhledávače a aerolinkami. Nad těmito rezervacemi nemáme žádnou další kontrolu ani za ně nikterak nezodpovídáme. Veškerou komunikaci v tomto případě musíte směrovat na provozovatele vyhledávače.

PRONÁJEM AUTOMOBILŮ

Pokud si naším prostřednictvím zarezervujete pronájem automobilu, vstupujete automaticky v přímý smluvní vztah mezi Vámi a naší smluvní půjčovnou, která je výhradním ručitelem těchto služeb. Doporučujeme Vám pozorně si prostudovat smluvní podmínky, stav automobilu a množství paliva v nádrži v momentě, kdy podepisujete smlouvu o pronájmu. Jakékoliv pozdější nedostatky či problémy jsou pak řešeny podle této smlouvy. Nicméně i přesto se vždy snažíme Vám pomoci danou situaci vyřešit. Buďte pozorní při řízení v cizí zemi a předem se informujte o odlišnostech v místních předpisech a nařízeních.

Rezervaci můžete uskutečnit ještě před Vaším příletem na Gran Canaria, nebo i po jakmile jste již na ostrově. Pokud rezervujete před Vaším příletem, můžete buď zaplatit celou částku za pronájem na náš bankovní účet (v případě zrušení alespoň 1 den před příjezdem vracíme 90% této částky). Pokud byste nechtěli platit celou částku předem, požadujeme 10% zálohu (nevratnou) při uskutečnění rezervace a zbytek splatný přímo na místě při přebírání auta. Při rezervacích uskutečněných po Vašem příletu na Gran Canaria je celá částka hrazena v hotovosti při přebírání automobilu.

CENY

Všechny ceny jsou kalkulovány ke dni jejich zveřejnění na našich webových stránkách a vyhrazujeme si právo je čas od času pozměnit nebo opravit jejich chybnou kalkulaci. Všechny ceny zahrnují místní daně a poplatky. V momentě Vaší rezervace vždy ceny znovu potvrzujeme a potvrzená cena je pro nás pak závazná. Jedinou výjimnou jsou ceny letenek a v případě, že letecká společnost zvýší jejich cenu díky výraznému zvýšení cen paliva nebo v důsledku jiných vládních a dalších poplatků, musí zvýšení ceny klient uhradit. Další platební podmínky jsou uvedené v odstavci příslušných služeb.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kanárské ostrovy politicky náleží Španělsku. Přestože se zde nacházíte na území Evropské unie, zdravotní systém a hrazení péče pacientů se v jednotlivých členských zemích mění. Z tohoto důvodu Vám doporučujeme se předem informovat o těchto odlišnostech před cestováním na Gran Canaria a sami si zprostředkovat cestovní pojištění u Vaší cestovní pojišťovny.

PASY, VÍZA A DALŠÍ IMIGRAČNÍ POŽADAVKY

Obecně občané České republiky nemají žádnou vízovou povinnost pro vstup do Španělska a ke vstupu by měl postačit platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Nicméně, Vaše pasové, vízové a další imigrační povinnosti jsou Vaší vlastní zodpovědností a je na Vás, abyste se před Vaším příletem informovali o tom, jaké se na Vás vztahují cestovní podmínky a abyste uskutečnili příslušné kroky před provedením rezervace a před Vaším příletem. Nejsme zodpovědní za jakékoliv ztráty, které Vám vzniknou v případě, že nebudete moci cestovat na Gran Canaria z tohoto důvodu anebo v případě, že Vám při cestování bude odepřen z tohoto důvodu nástup do letadla nebo vstup na půdu Gran Canaria.

DALŠÍ RIZIKA A ODPOVĚDNOSTI

Nejsme zodpovědní za žádné zdráty a škody, které Vám vzniknou vlivem okolností, které nemůžeme ovlivnit, jako například vlivy počasí, dopravní a jiné nehody, pokud se stanete obětí krádeže nebo zločinu, ztratíte Váš majetek vlastní nepozorností, vlivem výpadků dodávek elektřiny, vody nebo odstávky dopravního spojení, různých vládních opatření, občanských nepokojů, deus ex machina, nemoci, zranění nebo dokonce smrti.

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V okamžik, kdy provádíme Vaší rezervaci od Vás musíme zjistit některé Vaše osobní údaje. Některé z těchto údajů zároveň musíme sdělit našim partnerům, jako například ubytovatelům, dopravcům, aerolinkám, půjčovně automobilů nebo popř. některým úřadům. Nikdy nepředáváme Vaše osobní údaje žádné další třetí osobě, která není nikterak bezprostředně spojená se službami, které pro Vás zařizujeme.

Vyhrazujeme si však právo použít Váš e-mail a poštovní adresu pro účely našeho přímého marketingu a občas Vám zaslat upozornění o našich slevách, nových produktech a akcích. Pokud si nepřejete tyto nabídky dostávat, můžete nám zaslat prázdný e-mail se slovem “ODHLÁSIT” v hlavičce a my Váš e-mail přestaneme pro tyto účely používat.

STÍŽNOSTI A REKLAMACE

V případě, že je se službami, které jsme pro Vás zařídili cokoliv v nepořádku, je nutné, abyste co nejdříve nahlásili tyto nedostatky provozovateli dané služby a ten zjednal nápravu. V případě, že není možné, aby provozovatel nápravu provedl, informujte nás na našem telefonním čísle nebo e-mailu a pokusíme se situaci nějak napravit. Pokud nás o nedostatcích neuvědomíte, s největší pravděpodobností o nich nevíme a pokud nám je oznámíte pozdě anebo až po návratu domů, tak už může být pro jejich nápravu nebo vyšetřování Vašeho případu pozdě. Vaše připomínky a návrhy nám zároveň můžete posílat na náš e-mail nebo vyplněním formuláře na kontaktní stránce.